Publicēšanas datums 05/21

SPORTA KUPEJU LĪDERIS VESELU SEŠU GADU GARUMĀ FORD MUSTANG – ARĪ PIRKTĀKAIS SPORTA AUTO JAU OTRO GADU PĒC KĀRTAS

Sporta kupeju līderis Ford Mustang – arī pirktākais sporta auto jau otro gadu pēc kārtas.

 

2021. gada 15. aprīlī Ķelnē, Vācijā– savu 57. dzimšanas dienu šo sestdien, 17. aprīlī, svin Ford Mustang1 – pirktākais sporta auto visā pasaulē jau otro gadu pēc kārtas. Arī ikoniskais smagsvars Ford jau sešus gadus pēc kārtas ir saglabājis vislabāk pārdotās sporta kupejas titulu!

Saskaņā ar jaunākajiem IHS Markit transportlīdzekļu reģistrācijas datiem Mustang ir pārspējis visus savus spēcīgākos konkurentus, tostarp Bullitt. 2020. gadā pasaulē tika pārdoti veseli 80 5772 Ford Mustangmodeļi. Pagājušajā gadā tas veidoja 14,8 procentus no kopējā sporta kupeju tirgus un šogad pieaudzis līdz 15,1 procentam.

 

Pēc Ford Motor Company galvenā produktu platformas un darījumu vadītāja Hau Thai-Tanga (Hau Thai-Tang) teiktā, Mustang entuziasti patiešām mīl savas jaudīgās automašīnas un šogad to ir pierādījuši vēlreiz. Globālās pandēmijas dēļ visai autobūves nozarei gads ir bijis īpaši grūts. Tomēr Mustang to ir ne tikai izdevies izturēt, bet pat palielināt savu daļu pasaules sporta automašīnu segmentā.

 

Saskaņā ar Ford iekšējiem datiem pagājušajā gadā tika pārdoti pat 52,7 procenti no jaudīgajiem Bullitt un Shelby modeļiem, kas ir vairāk nekā tajā pašā periodā pērn visos tirgos, ieskaitot Amerikas Savienotās Valstis.

 

Vispārdotākā sporta auto statusu Mustang palīdzējis saglabāt pārdošanas apjoms Eiropā. Saskaņā ar Fordpētījumu datiem 2020. gadā pārdošanas apjomi Ungārijā pieauga līdz 68,8 procentiem, salīdzinot ar 2019. gadu; pārdošana palielinājās arī Nīderlandē (38,5%), Dānijā (12,5%), Čehijas Republikā (5,6%) un Austrijā (4%).

 

Eiropā 2020. gadā Ford pārdeva 7000 Mustang. Kopš 2014. gada, reģionā parādoties pirmajam Ford Mustang sporta auto, pārdoti teju 60 0003. Amerikas Savienotās Valstis joprojām ir spēcīgākais Mustangmodeļu pasaules tirgus, un tas veido apmēram trīs ceturtdaļas no kopējā pārdošanas apjoma.

 

Ford plāno nezaudēt veiksmi ar ierobežota izlaiduma modeļiem – jauno Mustang Mach 1, kas izstrādāts sacīkšu trasei. Jaunais Mustang ir lieliski vadāms, ar veselu virkni uzlabojumu un unikālu dizainu, kas atgādina ikonisko septiņdesmito un astoņdesmito gadu Mach 1 Mustang – visu laiku vislabāk Eiropā pārdoto Ford. Jauno Mustang būs iespējams iegādāties pavisam drīz.

 

1Ford Mustang COemisija ir 256–284 g / km un degvielas patēriņa efektivitāte ir 11,2–12,4 l / 100 km (pasaulē saskaņota pasažieru automobiļu testa procedūra (WLTP)).

 

Deklarēto WLTP degvielas un enerģijas patēriņu, CO2 emisijas un elektrisko nobraukšanas attālumu nosaka saskaņā ar Eiropas regulām (EK) Nr. 715/2007 un (ES) Nr. 2017/1151 ar jaunākajām grozītajām tehniskajām prasībām un specifikācijām. Izmantotās standarta testa procedūras ļauj salīdzināt dažādus transportlīdzekļu tipus un ražotājus.

 

2IHS Markit globālos transportlīdzekļu reģistrācijas datus veido valdības un citi avoti. Tajos reģistrēti 95 procenti visu jauno transportlīdzekļu no vairāk nekā 80 valstīm. Saskaņā ar IHS Markit datiem visi sporta automašīnu globālajā segmentā esošie transportlīdzekļi traktējami kā sporta automašīnas. Ford, pamatojoties uz IHS Markit apkopotajiem datiem par periodu no 1966. līdz 2020. gadam par jaunajiem transportlīdzekļiem, kas reģistrēti ASV sporta automašīnu segmentā, ir atklājuši, ka Mustang ir bijis Amerikas visvairāk pārdotais sporta auto jau vairāk nekā 50 gadus.

 

320 Eiropas tirgi: Austrija, Beļģija, Apvienotā Karaliste, Čehijas Republika, Dānija, Somija, Francija, Vācija, Grieķija, Ungārija, Īrija, Itālija, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Portugāle, Spānija, Rumānija, Zviedrija un Šveice.

 

Ford Motor Company

Ford Motor Company (NYSE: F) ir globāls uzņēmums, kas atrodas Dearbornā, Mičiganas štatā. Uzņēmums izstrādā, ražo, pārdod un apkalpo pilnu Ford kravas automašīnu, servisa transportlīdzekļu un automašīnu sēriju (arvien vairāk elektrificētu versiju) un Lincoln luksusa klases automašīnu sēriju; sniedz finanšu pakalpojumus caur Ford Motor Credit Company; Ford mērķis ir kļūt par līderi elektrisko transportlīdzekļu jomā; kā arī nodrošināt mobilitātes risinājumus, tostarp autonomu braukšanu un inteliģento transportlīdzekļu pakalpojumus. Ford visā pasaulē nodarbina aptuveni 186 000 cilvēku. Lai iegūtu papildinformāciju par Ford, uzņēmuma produktiem un Ford Motor Credit Company, apmeklējiet vietni corporate.ford.com.

 

Ford of Europe nodarbojas ar Ford zīmola transportlīdzekļu ražošanu, pārdošanu un apkalpošanu 50 tirgos – pilnībā pārvaldītos objektos un konsolidētajos kopuzņēmumos strādā aptuveni 43 000 darbinieku, bet nekonsolidētas darbības uzņēmumos – pat aptuveni 58 000 darbinieku. Papildu Ford Motor Credit Company finanšu pakalpojumiem Ford Europe pieder arī Ford klientu apkalpošanas nodaļa un 14 rūpnīcas (desmit pašu objekti un četri nekonsolidēti kopuzņēmumu objekti). Pirmās Ford automašīnas Eiropā tika ievestas 1903. gadā. Tajā pašā gadā šajā kontinentā tika nodibināta Ford Motor Company. Ražošana Eiropā sākās 1911. gadā.