Publicēšanas datums 08/21

Spītējot grūtībām, gleznainajā Siguldā šosezon aizvadīts viens no skaistākajiem Latvijas mūzikas notikumiem

Lai gan šogad Siguldas Opermūzikas svētkus nebija iespējams noturēt tradicionālajā formātā, tā rīkotāji saviem klausītājiem spēja piedāvāt iespaidīgu vienas dienas programmu, kurā atkal varēja baudīt Latvijas un pasaules izcilāko operdziedātāju sniegumu.

 

Šogad to veidoja divas daļas – Jaunās pils dārzā izskanēja dienas koncerts “Mūzika dārzā”, kurā piedalījās Andris Lapiņš, Edgars Ošleja, Jana Lute, trompetists Bruno Ančāns un koncertmeistares Inguna Puriņa un Evelīna Jēkabsone.

 

Savukārt vakarā notika koncerts “Ceļojums opermūzikas pasaulē”, kurā piedalījās viena no  pasaules operskatuves spožākajām zvaigznēm, bulgāru soprāns Krasimira Stojanova, un viņas tautietis, tenors Mihails Mihailovs.

 

Māksliniece dziedāja Aīdas āriju no 1. cēliena, lielisko Dezdemonas ainu no “Otello” pēdējā cēliena, kvartetu no Pučīni “Bohēmas”, kā arī Mimī un Rūdolfa duetu no “Bohēmas” pirmā cēliena.

 

Mihailova izpildījumā skanēja Kavaradosi ārija no operas “Toska”, bet duetā ar Rinaldu Kandalincevu Nadira un Zurgas duets “Au fond du temple saint” no operas “Pērļu zvejnieki” un, protams, arī E.di Kapua “O sole mio”.

 

Ārzemju zvaigžņu dziedājumu izcili papildināja Latvijas operas labākās balsis – Ilona Bagele, Dināra Rudāne, Krišjānis Norvelis, Edgars Ošleja un Rinalds Kandalincevs.

 

Par īpašu pārsteigumu klausītājiem gādāja virtuozā sitamo instrumentu apvienība “Brāļi Grīnbergi”. Koncertā piedalījās festivāla orķestris, kuru diriģēja Vladimirs Kiradžijevs no Vīnes.

 

Šogad pēc vērienīgas rekonstrukcijas apmeklētājiem bija pieejama Siguldas Jaunā pils.

  

Dabai draudzīga partnerība

 

Viens no mūzikas svētku sadarbības partneriem šosezon bija kompānija Inchcape Motors Latvia, kas ar Mazda modeli CX-5 un elektrisko MX-30 nodrošināja transportu.

 

Japāņu ražotāja automobiļi jau daudzus gadus ir sinonīms elegancei, iedvesmu smeļoties dziļā dizaina filozofijā. Tagad tai pievienojas jauna tehnoloģisko sasniegumu radīta dimensija, dodot iespēju braukt vidi īpaši saudzējošā veidā, kam ir simboliska nozīme Opermūzikas svētku kontekstā, tiem notiekot Siguldā – pilsētā, kas ar Gaujas senleju ir tradicionāls Latvijas zaļās dabas simbols.

“Saspringtajā grafikā brauciens no Rīgas uz Siguldu deva iespēju baudīt ne tikai ainavu, bet arī moderna elektriskā auto klusumu, un, esot šajā pasakainajā Vidzemes pilsētā, bija patīkami apzināties, ka mūsu rīcībā ir tik ekoloģisks transports,” teica izcilie operas mākslinieki – Krasimira un Mihails.

Siguldas Opermūzikas svētku producenta un radošā direktora Daiņa Kalna rīkotais pasākums notiek kopš 1993. gada. Svētku rīkotāji izsaka pateicību klausītājiem un partneriem par uzticību.