Publicēšanas datums 05/21

MAZDA MX-30 SASNIEDZ PIECU ZVAIGŽŅU EURO NCAP NOVĒRTĒJUMU

PLAŠS KLĀSTS IACTIVSENSE DROŠĪBAS TEHNOLOĢIJU

Pilnībā elektriskajam Mazda MX-30 piešķirts maksimālais piecu zvaigžņu Euro NCAP novērtējums jaunākajos testos, attiecīgi iegūstot 91 % un 87 % punktu pieaugušo un bērnu pasažieru kategorijās.

Mazda MX-30 sasniedza maksimālo punktu skaitu laterālo sadursmju testos, kā arī pilnu vērtējumu sadursmju testu sniegumos, kas balstīti uz 6 un 10 gadus veciem bērniem, ņemot vērā gan frontālās, gan laterālās sadursmes. Pēc Mazda6 iegūtā novērtējuma 2018. gadā un Mazda3 un CX-30 novērtējumiem pagājušajā gadā, šis ir ceturtais Mazda automobilis, kas sasniedzis vispārējo piecu zvaigžņu novērtējumu, balstoties uz jaunajiem, vēl stingrākiem 2018. gada Euro NCAP triecienizturības vērtēšanas kritērijiem.

Mazda MX-30 sniegums bija iespaidīgs visās četrās Euro NCAP testa kategorijās: pieaugušo pasažieru – 91 %, bērnu pasažieru – 87 %, neaizsargāto ceļa lietotāju (gājēju drošības) – 68 % un drošības palīgsistēmu – 73 %. Vērtējums ir kā rezultāts trīs galvenajiem faktoriem: jaunākās Skyactiv automobiļa arhitektūras pielietošanai, kas ietver izteikti stingru, triecienus absorbējošu, taču vieglu virsbūvi; plašajam klāstam progresīvo i-Activsense drošības tehnoloģiju, kas palīdz vadītājiem identificēt potenciālos riskus un samazināt iespējamo bojājumu vai savainojumu apmērus, kā arī augstajiem standartiem attiecībā uz gājēju aizsardzības sniegumu.

Dizaina elements, kas atšķir pilnībā elektrisko mazizmēra automobiļu saimes automobili, ir tā Freestyle dizaina durvis, kas ir mantojumā no 2003. gada Mazda RX-8. Turklāt tas neatstāj nelabvēlīgu ietekmi attiecībā uz drošību. Un tiešām, “sadursmes laikā deformēto elementu analīze, ņemot vērā frontālās sadursmes testu, norādīja, ka MX-30 struktūra frontālās sadursmes laikā nerada augstu riska pakāpi sadursmē iesaistītā automobiļa pasažieriem,” apgalvoja testētāji. “Gan sānu šķēršļu testā, kas attēlo cita automobiļa radīto sadursmi, gan arī vēl stingrākajā sānu balsta sadursmē automobilis uzrādīja labu aizsardzību visās kritiskajās korpusa zonās un ieguva maksimālo punktu skaitu šajos divos testos”.

Tiecoties uz nākotnes sabiedrību, kurā nebūtu satiksmes negadījumu, Mazda nepārtraukti turpina darbu, lai vēl vairāk uzlabotu drošības sniegumu, balstoties Mazda Proactive Safety filozofijā. Pirmšķirīgā braukšanas dinamika, kas iegūta kā Mazda Skyactiv tehnoloģijas rezultāts, arī ieņem būtisku lomu jaunā Mazda MX-30’s piecu zvaigžņu Euro NCAP sasniegumos, nodrošinot ļoti intuitīvu, izbaudāmu un pilnībā elektrisku braukšanas pieredzi. Padarot automobili vienkāršāku drošākai braukšanai, tehnoloģijas samazina negadījumu iespējamību, nekompromitējot Mazda tradicionālo fun-to-drive raksturu.