BMW saglabā pirmo pozīciju Latvijas “premium” automobiļu tirgū

Oficiālais BMW pārstāvis Latvijā “Inchcape Motors Latvija” aizvadītajā gadā turpinājis dominēt “premium” automašīnu segmentā.  2023. gadā "premium" automobiļu tirgus Latvijā piedzīvojis ievērojamu izaugsmi - 37,4 % pieaugumu salīdzinājumā ar 2022. gadu. Savukārt, pēc auto reģistrāciju apjoma, "premium" segmentā BMW automašīnu pārdošanas rādītāji sasniedza lielāko apjomu kopš 2007. gada – reģistrējot 819 jaunus spēkratus.

“2023. gads ir noslēdzies ar izciliem BMW Latvija pārdošanas rezultātiem. Aizvadītajā gadā mums ir izdevies saglabāt pirmo pozīciju “premium” auto segmentā, sasniedzot rekordaugstu automašīnu reģistrāciju skaitu. “Premium" segmenta līderpozīciju šogad ieguva BMW X5 modelis. Katrs 10. pircējs “premium" segmentā aizvadītajā gadā iegādājās šo BMW modeli, kā rezultātā tika reģistrēti 311 BMW X5 jaunas automašīnas. Arī elektroauto segmentā bija vērojama izaugsme, tika piereģistrēts 61 BMW elektroauto, kas atspoguļo 5,2% pieaugumu salīdzinājumā ar 2022. gadu. Šajā kategorijā pieprasītākie elektroauto modeļi Latvijā bija BMW iX, BMW i7, BMW iX1, kā arī BMW i4,” stāsta BMW autocentra vadītājs, Andris Ustups.

Izcilie rezultāti, ko BMW sniedza 2023. gadā, ne tikai nostiprina zīmola līderpozīciju "premium" segmentā gadu no gada, bet arī iezīmē ievērojamu kāpumu kopējā vieglo automašīnu tirgū Latvijā. BMW aizvadītajā gadā ieguva septīto vietu kopējā vieglo automobiļu popularitātes reitingā. Salīdzinot ar 2022. gadu, kad tas ieņēma devīto vietu, šogad BMW kāpums ir uzreiz par divām vietām. Šādus rezultātus ir sekmējis ne tikai pieprasījuma pieaugums pēc BMW “premium” un elektroauto modeļiem, bet arī pieprasījuma kāpums pēc BMW “M” sporta modeļiem. Latvijas ielās kopumā nonāca 12 sportiskie un ekskluzīvie BMW "M" sērijas spēkrati – “M2”, “M3”, “M4” un jaunpienācējs “XM” modelis. Šī tendence liecina par pieaugošo interesi par “M” modeļiem, kuriem ir raksturīga īpaši augsta veiktspēja.

"Mūsu mērķis ir arī šogad turpināt attīstīt elektroauto tirgu. Mēs apliecinām savu apņemšanos virzīties uz videi draudzīgāku nākotni. 2024. gadā BMW sagaidāmi vairāki jaunumi, nešaubīgi saglabājot fokusu uz elektroauto segmentu. Kā viens no šajā gadā gaidāmajiem modeļu jaunumiem ir jaunais BMW iX2 modelis un i5 Touring modelis, ko pavisam drīz jau prezentēsim plašākai auditorijai,” BMW autocentra vadītājs Andris Ustups ieskicē BMW nākotnes mērķus.