Publicēšanas datums 03/22

BMW i4 un BMW 2. Sērijas Active Tourer tagad Latvijā!

Latvijas autovadītājiem un BMW zīmola faniem tagad ir iespēja apskatīt pirmo videi draudzīgo Gran Coupé elektroauto BMW i4 un BMW 2. sērijas Active Tourer.

Turklāt BMW i4 būs iespējams iegādāties ar valsts noteikto atbalstu 4500 eiro apmērā. 

“Pēdējo gadu laikā redzam pastiprinātu interesi tieši videi draudzīgāka transportlīdzekļa izvēlē – it sevišķi pērn, kad interese par BMW elektroauto palielinājās teju divas reizes salīdzinājumā ar 2020. gadu. Paredzam, ka arī šogad pieprasījums pēc elektroauto turpinās augt un tendence pēc videi draudzīga automobiļa kļūs arvien aktuālāka,  tāpēc BMW turpina paplašināt elektroauto klāstu, piedāvājot modeļus dažādās cenu kategorijās, lai ikkatram vadītājam būtu iespēja iegādāties videi draudzīgāku alternatīvu ikdienas transportam,” stāsta Dmitrijs Zeļeņins, BMW autosalona vadītājs.

Sportiskais, elegantais un videi draudzīgais BMW i4 

BMW i4

 

BMW i4 ir pirmais Gran Coupé modeļa elektroauto un apvieno sportisku dinamiku ar četru durvju auto praktiskumu. Tas ir pieejams divās komplektācijās: BMW i4 M50 ar 400 kW/544 ZS jaudu un pilnpiedziņas piekari sniedz līdz 521 km garu nobraukumu pēc pilnas uzlādes, savukārt BMW i4 eDrive40 ar 250 kW/340 ZS jaudu un klasisko aizmugurējo piedziņu nodrošina nobraukumu līdz 590 km pēc pilnas uzlādes.

 

Jauno elektroauto kombinētais uzlādes bloks ļauj izmantot ātrās uzlādes stacijas ar jaudu līdz 205 kW. Šādās stacijās 10 minūšu uzlāde sniedz nobraukumu līdz pat 164 km (BMW i4 eDrive40) un 140 km (BMW i4 M50).

 

BMW i4 siluets ir klasiskā Coupé modeļa pagarinājums, saglabājot sportiskās līnijas un klasisko priekšējo režģi, kurā integrēta kamera, kā arī ultraskaņas un radara sensori. Tāpat automašīnas priekšējo eksterjeru akcentē plānie lukturi, kas pēc izvēles ir iespējami komplektācijā ar BMW lāzergaismām. Tāpat kā citus BMW elektroauto priekšgājējus, arī BMW i4 rotā zilās krāsas akcenti.

BMW i4 interjers

 

Jaunais elektroauto standarta komplektācijā ir aprīkots ar sporta sēdekļiem un sporta stūri, kā arī elektrisko bagāžas nodalījuma atvēršanas un aizvēršanas mehānismu. Kravas nodalījuma ietilpība ir 470 litri, bet to var palielināt līdz maksimāli 1290 litriem, nolaižot aizmugurējās daļas pasažieru sēdekļus.

Turklāt, lai veicinātu siltumnīcefekta gāzu emisiju (SEG) samazināšanu, arī BMW i4 elektroauto varēs iegādāties ar valsts noteikto atbalstu 4500 eiro apmērā.

 

Jauda un ekoloģija – divi vienā ar BMW 2. sērijas Active Tourer

BMW 2 sērija

 

BMW 2. sērijas 220i Active Tourer atjauninātie iekšdedzes dzinēji palielina braukšanas prieku, jo vienlaikus tiek samazināts degvielas patēriņš un izmešu daudzums ar jaunākās paaudzes septiņu pakāpju Steptronic divsajūgu pārnesumkārbu un 48V hibrīda tehnoloģiju. Standarta komplektācijā ir iekļauta pretslīdēšanas tehnoloģija, kas uzlabo gan saķeri, gan stūrēšanas stabilitāti Latvijas tipiskajos ziemas apstākļos.

 

Automašīnas virsmas apdare saglabā sportiskumu un pārliecinošu BMW vizuālās identitātes klātbūtni. Eksterjera ziņā šīs īpašības visspilgtāk izpaužas automašīnas priekšpusē – palielinātajā BMW režģī un priekšējo lukturu LED gaismās. BMW 2. sērijas 220i Active Tourer ir pieejams divās nemetāliskas un deviņās metāliskas krāsas pārklājumos, ko papildina 16 vai 17 collu vieglmetāla sakausējuma diski. Tāpat šo modeli var pasūtīt ar M sporta pakotni, kas ir alternatīva standarta komplektācijai.

BMW 2 sērija elektro

Salona ģeometrija un daudzas dizaina detaļas ir pielāgotas BMW iX modeļa interjera koncepcijai. Tas vadītājam sniedz premium klases atmosfēru, kuras galvenās iezīmes ir plāns instrumentu panelis, BMW izliektais ekrāns un roku balsts ar integrētu vadības paneli. Arī plašas glabāšanas zonas iespējas un regulējamie aizmugurējie sēdekļi veicina automašīnas vieglu funkcionalitāti gan ikdienas lietošanai, gan garākos izbraukumos. Ja aizmugurējo sēdekļu atzveltnes ir nolaistas kravas stāvoklī, bagāžas nodalījuma tilpums palielinās par 90 litriem. Turklāt aizmugurējos sēdekļus var pavirzīt uz priekšu par 13 centimetriem, tādējādi saglabājot sēdvietas un palielinot bagāžas nodalījumu.

 

Jaunās automašīnas jau šobrīd ir pieejamas apskatei BMW salonā Dārzciema ielā 64A, Rīgā.

 

BMW i4 modelis ir pieejams testa braucieniem no marta sākuma. BMW i4 standarta komplektācijā ieteicamā mazumtirdzniecības cena ir 59 800 eiro, bet BMW 2. sērijas 220i Active Tourer – 34 890 eiro.