Publicēšanas datums 05/21

ARĪ PANDĒMIJAS LAIKĀ JĀDOMĀ PAR VIDI – BARENTS RĀDA PIEMĒRU

DABAI UN VIDEI DRAUDZĪGS

Covid-19 pandēmijas laikā vides jautājumi ir kļuvuši īpaši aktuāli. Laikā, kad valstī noteiktie ierobežojumi ļauj restorānu ēdienus baudīt, tikai pasūtot tos līdzņemšanai vai ar piegādi uz mājām, sabiedriskās ēdināšanas nozarē ir strauji pieaudzis vienreiz lietojamās plastmasas patēriņš. Jūras velšu restorāns BARENTS ir viens no tiem uzņēmumiem, kura darbību arī šajā laikā raksturo dabai draudzīgs saimniekošanas veids. Domājot par vidi, uzņēmums ne tikai izvēlas ekoloģisku iepakojumu, bet sadarbībā ar Inchcape Motors Latvia ir uzsācis ēdiena piegādi ar Mazda MX-30 elektroauto.

 

 

BARENTS ēdienu piegādi uzsāka pagājušā gada pavasarī. Iesaiņojot maltītes piegādei, restorāns dod priekšroku pārstrādājama iepakojuma izmantošanai. Ēdieni tiek iepakoti kartona traukos, kas sadalās karstā ūdenī, un papīra maisiņos. Restorāna darbinieki aktīvi komunicē ar klientiem, lai noskaidrotu, vai pasūtījumam nepieciešams pievienot galda piederumus, un resursus izmantotu lietderīgi.

“BARENTS ēdienkarti ir iedvesmojusi neskartā ziemeļu daba, tāpēc mums ir svarīgi, lai šī reģiona vide un jūras saglabātu savu tīrību. Visas izejvielas un produkti, kurus izmantojam ēdienu pagatavošanā, ir dabiski, augstvērtīgi un nāk no mums pazīstamiem reģiona piegādātājiem,” skaidro restorāna pārstāve Māra Bērziņa. “Mūsu pārliecība ir, ka tikai no mums ir atkarīgs, kādā vidē dzīvosim. Uzskatu, ka uzņēmumiem jābūt atbildīgiem savā iepakojuma izvēlē – nedrīkstam paļauties tikai uz to, ka klients iepakojumu atbilstoši utilizēs. Kamēr nevaram uzņemt viesus restorānā, ēdienu piegāde ar elektroauto ir loģisks nākamais solis, lai samazinātu ietekmi uz vidi. Vēlamies būt piemērs citiem ne tikai ēdiena kvalitātes ziņā, bet arī ilgtspējīgu prakšu ieviešanā.”

 

 

Mazda MX-30 ražošanā īpaša uzmanība ir pievērsta videi draudzīgu tehnoloģiju un materiālu izmantošanai. Elektroautomobiļa akumulators nodrošina mērenu enerģijas patēriņu un samazina oglekļa ietekmi ražošanas dzīves ciklā. Ar vienu uzlādi iespējams veikt līdz 200 km. Salona apdarē izmantots ekskluzīvs audums, kas pēc Mazda pasūtījuma ražots no otrreizēji pārstrādātiem materiāliem, un korķa materiāla akcenti no ilgtspējīgi audzētiem kokiem.

“Mums tāpat kā BARENTS rūp vides tīrība. MX-30 modelī ir apvienota ilgtspējīga pieeja dizainam un augstas klases komfortam. Ziemeļu daba ir kā reta pērle, kas jāsaudzē. Arī konkrētais MX-30 modelis ir unikālā perlamutra krāsā, kuras mainīgais mirdzums atgādina gaismas spēles uz jūras vai okeāna ūdens virsmas,” stāsta Inchcape Motors Latvia oficiālā Mazda pārstāve Karīna Meistere.