Publicēšanas datums 09/21

APBALVOTI LABĀKIE MĀCĪBU PRAKŠU UN DARBA VIDĒ BALSTĪTU MĀCĪBU UZŅĒMUMI

2021.gada 17. augustā, lidostā “Jūrmala Airport” norisinājās Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) apbalvošanas ceremonija „Dari un mācies – viss tikai sācies!”, kas veltīta labāko darba vidē balstītu (DVB) mācību un mācību prakšu uzņēmumu godināšanai.

 

Ar lepnumu paziņojam, ka arī SIA “Inchcape Motors Latvia” ir ieguvis atzinību kā viens no labākajiem darba vidē balstītais mācību uzņēmums 2020. gadā Rīgas reģionā. Balvu pasākumā saņēma  tehniskais treneris un inženieris Roberts Daugavvanags-Vanags. Paldies Robertam par viņa rūpēm un ieguldīto darbu jauno studentu izglītošanā.

 

SIA “Inchcape Motors Latvia” 2020. gadā praktizējās 17 dažādu tehnisko skolu un augstskolu audzēkņi, un 3 no tiem kļuva par patstāvīgiem Inchcape darbiniekiem. Iespējas praktizēties bija topošajiem mehāniķiem, mārketinga, apkalpošanas, pārdošanas, cilvēkresursu, loģistikas, finanšu un grāmatvedības uzskaites speciālistiem.

 

Par LDDK: Latvijas Darba devēju konfederācija ir lielākā un ietekmīgākā darba devējus pārstāvošā organizācija Latvijā. LDDK ir dibināta 1993. gadā, un patlaban tās biedri nodarbina 44% Latvijas darba ņēmēju.

 

LDDK ir uzsākusi ESF projekta “Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs uzņēmumos” īstenošanu, kas finansiāli atbalstīts no Eiropas Savienības Sociālā fonda.

 

Projekta mērķis: palielināt kvalificētu profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu skaitu pēc to dalības darba vidē balstītās mācībās vai mācību praksē uzņēmumā. Projektā ir divas daļas – viena, kurā īsteno darba vidē balstītas mācības, otra, kurā īsteno prakses.

 

Darba vidē balstītas (DVB) mācības ir uzņēmēja iesaiste profesionālās izglītības procesā, kad uzņēmējs un skola vienojas, kādu mācību programmas daļu var īstenot uzņēmumā.

 

Darba devēju līdzdalība mācību procesā, mācot audzēkņiem profesiju prasmes darba vidē, kuras nepieciešamas esošajā ātri mainīgajā ekonomikā ir jauna pieeja, kas palīdz sagatavot darba tirgum atbilstošus darbiniekus.

 

LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs atzīst, ka arvien biežāk audzēkņi kļūst par darbiniekiem tieši tajos uzņēmumos, kuros ir bijuši praksēs un darba vidē balstītās mācībās.