3 maršruti aizraujošiem piedzīvojumiem ar MINI Electric

MINI Electric bieži vien tiek uzskatīts par tīru pilsētas auto, tomēr ar to ir iespējams doties arī tuvākos un tālākos piedzīvojumos ārpus Rīgas robežām. Pirmo silto pavasara saules staru iedvesmoti, esam sagatavojuši trīs dažādus maršrutus ar apskates un pastaigu galamērķiem, kurus iespējams veikt ar vienu uzlādi.

 

Bauskas motormuzejs

 

Dzinēji un dzīvnieki

Lai novērtētu, cik ātri un tālu ir attīstījusies tehnika, ir veselīgi apstāties un ielūkoties pagātnē. Tieši tādēļ ir vērts ar elektrisko MINI doties uz Bausku, lai aplūkotu autobūves priekštečus ar iekšdedzes dzinējiem. Tā jūs varēsiet patiesi novērtēt tehnoloģiju attīstību kopš pirmā auto, līdz pat jūsu MINI Electric Tur kopš 2011. gada izbijuša noliktavas angāra telpās iemitinājies Bauskas Motormuzejs jeb Rīgas Motormuzeja Bauskas filiāle. Mūsdienīgi rekonstruētajā muzejā iespējams aplūkot plašu vieglo un smago automobiļu kolekciju ar spēkratiem, kas bija sastopami uz Latvijas ceļiem 20. gadsimtā. Īpaši jāizceļ Latvijā ražotie Rīgas autobusu fabrikas (RAF) eksponāti, kas pēdējo gadu laikā papildinājuši muzeja ekspozīciju.

 

Atpakaļceļā no muzeja noteikti iesakām iegriezties uz pastaigu neordinārajā Trušu pilsētiņā, kas  izveidota tieši Bauskas šosejas malā. Unikālajā, miniatūrajā pilsētiņā atrodas dzīvojamās mājas, baznīca, rātsnams un citas ēkas, kas kalpo kā mājvietas vairāk kā 35 šķirņu trušiem, Hailander šķirnes liellopiem, kaziņām un mājputniem. Pastaiga svaigā gaisā līdzās tik daudziem un dažādiem dzīvniekiem priecēs gan lielus, gan mazus un noteikti paliks spilgtā atmiņā. Tā kā aprīlī Trušu pilsētiņas darba laiks atkarīgs no laikapstākļiem, tad pirms apmeklējuma labāk noskaidrot, vai konkrētajā dienā tā strādā.

 

Ķeguma HES

 

Elektrība un Lāčplēsis

Līdz ar elektroauto ienākšanu mūsu ikdienā, elektrība mūsu dzīvē ieguvusi vēl lielāku nozīmi. Tādēļ ir īstais brīdis, lai ar elektrisko MINI Electric dotos uz Ķegumu un uzzinātu vairāk par pašu elektrību. Tieši Ķegumā meklējami Latvijas vienotās elektroapgādes un “Latvenergo” koncerna pirmsākumi un tieši tur arī ierīkota Enerģētikas muzeja ekspozīcija. Ķeguma HES teritorijā esošajā muzejā var uzzināt par Latvijas enerģētikas vēsturi un attīstību, tāpat īpaša izstāde iepazīstina ar 20. gadsimtā Latvijas mājsaimniecībās lietotajām elektroierīcēm, veidojot priekšstatu par sadzīvi pagātnē. Jāņem vērā, ka muzeja apmeklējumu ir nepieciešams pieteikt divas darba dienas iepriekš.

 

Tāpat kā elektroauto nevarētu pastāvēt bez elektrības, arī Latvijas kultūra nav iedomājama bez Lāčplēša. Tādēļ ir vērts pēc Enerģētikas muzeja apmeklējuma pabraukt vēl 10 kilometrus uz priekšu, lai apmeklētu Lielvārdes parku. Tas atrodas Daugavas un Rumbiņas upju ielokā, senās Lielvārdes muižas teritorijā, kas vienlaikus ir mājvieta arī Andreja Pumpura muzejam. Šeit iespējams uzzināt visu par latviešu tautas varoni Lāčplēsi un pašu eposa autoru, tāpat parkā apskatāmi dažādi ar eposu saistīti elementi kā dižakmens “Lāčplēša gulta un sega”, Spīdalas bluķis un iespaidīgs Skulptūru dārzs. Dabas mīļotāji novērtēs parkā esošos retu koku sugu stādījumus, daudzos aizsargājamos augu eksemplārus un Daugavas stāvkrastu.

 

Lapmežciema muzejs MINI

Ar MINI Electric pie zvejniekiem un laupītājiem

Tikpat svarīga loma kā Daugavai latviešu dzīvesziņā ir jūrai, tādēļ trešais maršruts ved gar gleznaino Rīgas jūras līča rietumu piekrasti, kas slavena ar neskaitāmiem ciemiem un tur tirgotajām zivīm. Tomēr, kādēļ tieši šajā ceļa nogrieznī ir lielākā “Zivis” uzraksta koncentrācija Latvijā? Lai saņemtu atbildi uz šo un līdzīgiem ar zvejniecību saistītiem jautājumiem, ar MINI Electric jādodas uz Lapmežciema muzeju. 2019. gadā rekonstruētā muzeja ekspozīcijas centrā ir zvejnieks un viņa dzīve. Par to, kā zvejnieki un viņu ģimenes dzīvoja un strādāja 19./20. gadsimtā, stāsta fotogrāfijas, zvejniecības un sadzīves priekšmeti un dažādas citas laika liecības. Papildus tam izstāžu zālē iespējams iepazīties arī ar Ragaciemā dzimušā dzejnieka Imanta Ziedoņa dzīves ceļu.

 

Par jūru ir ne tikai jārunā, bet tā, protams, ir arī pašiem jāpiedzīvo, tāpēc pēc muzeja apmeklējuma ir jākāpj atpakaļ MINI un jādodas tālāk uz Ragaciemu. Tur sākas aptuveni 6 kilometrus garš ceļa posms, kas ved uz Klapkalnciemu un tiek dēvēts par Gauso jūdzi. Pēc nostāstiem šeit senos laikos ceļiniekiem mēdza uzbrukt laupītāji, jo ceļš bijis ne vien garš, bet arī vienmuļš un neapdzīvots. Gausā jūdze ved cauri mežam, tomēr visā tās garumā izvietotas norādes uz jūru, kas jebkurā brīdī ļauj meža peizāžu nomainīt pret pludmali un Baltijas jūras šalcošajiem viļņiem.